מאמרים

וול סטריט הוא שם של רחוב, אבל בעיקר שם של כסף - חלק II

כל אדם שקונה מניות של חברה מסוימת הנסחרת בבורסה, הופך למעשה להיות שותף בחברה ובכך שותף לרווחים ולהפסדים, כמובן שישנם שותפים גדולים יותר במניות וקטנים יותר בהתאם להשקעה, הכסף המושקע בחברה בצורה של מניות עוזר לחברה להנפיק את עצמה בבורסה ובכך היא מסוגלת לפתח את העסק ולמכור גם מעבר לים.

הבורסה, כפי שמתקיימת בת אביב, מתקיימת בוול סטריט בניו יורק ובכל הערים המרכזיות בעולם, הבורסה מתנהלת באופן בינלאומי וכל אדם המעוניין להשקיע יכול להיכנס בהשקעה מסוימת.

איך יודעים במה להשקיע?

כאשר מדובר על הכסף שלנו יש להבין שאם הכסף הוא כסף של מחייה אין כל עניין לקחת אותו להשקעה שכזו, אם בידינו כסף נוסף שאינו משמש אותנו לצורכי קיום בסיסי, ניתן לפנות לאפיקי השקעה כאלו וכדאי להבין שכמו שיכולים להרוויח כך גם יכולים להפסיד ובכדי לא להסתכן לחלוטין כדאי קודם כל להתייעץ ואולי אף לתת ליועץ השקעות, בית השקעות וכדומה אפשרות לייעץ לנו ולהשקיע בשבילנו את כסף. גם במקרה זה אין ערבויות אבל בכל זאת מי שחי בעולם הזה באופן יום יומי יכול לצפות את השוק.

ניתן לומר כי הבורסה מנהלת את הכסף שזז בעולם, לעיתים יש יותר ולעיתים פחות אך בסך הכל מדובר על סכומים שזזים ממקום למקום ומאחד לשני.

חזרה לחלק ראשון